W3C home Organizacja witryny W3C

 

Poniższy tekst opisuje:

W jaki sposób witryma W3C jest zorganizowana?
Gdzie znaleść informacje?
Jak używać stronę główną W3C?

W jaki sposób witryma W3C jest zorganizowana?

Większość witryny W3C podzielona jest wzdłuż trzech głównych osi:

1. W3C podzielona jest na działalności. Każda technologia należy do jakiejś działalności i każda działalność ma swoją stronę z linkami prowadzącymi do specyfikacji, tutoriali i wiadomości.
2. Rdzeń prac W3C pojawia się w spisie specyfikacji nazwanym raportami technicznymi, które są w różnych stopniach rozwoju. Dokumenty te definiują jak technologia ma być zastosowana i wdrożona. Dokumenty, które przeszły proces W3C budowy konsensusu są nazwane Recomendacjami, które uważane są za standardy sieciowe.
3. Listy mailingowe W3C są tam gdzie spotykają się użytkownicy, twórcy technologii i wdrożeniowcy w celu przedyskutowania nowych pomysłów i wymiany punktów widzenia. Listy mailingowe mogą być miejscem gdzie można szukać pomocy technicznej.

Gdzie znaleść to czego potrzebujesz?

1, jeśli zaczniesz od jednej ze specyfikacji W3C to znajdziesz listę mailingową gdzie możesz wysłać pytania odnośnie tej technologii. Adres jest na górze w sekcji "Status Dokumentu".
2. jeśli zaczniesz od strony głównej technologii to dowiesz się, że wszystkie grupy mają listy mailingowe. Możesz tam wysłać e-mail lub zaglądnąć do archiwum list mailingowych i może znajdziesz odpowiedź na swoje pytania.
3. W3C World Wide Web Mailing Lists jest miejscem gdzie można znaleść wszystkie listy publiczne.
4. Jeśli dalej nie możesz znaleść odpowiedzi to spróbuj jak skontaktować się z W3C.
5. Pytania i odpowiedzi odnośnie strony głównej W3C można znaleść w publicznym archiwum witryny-comentarze@w3.org.
6. Można poprosić o pomoc Webmastera. Proszę najpierw zobaczyć W3C Webmaster FAQ i jeśli twoje pytania pozostają bez odpowiedzi napisz do web-human@w3.org.

Jak używać strony głównej W3C?

Strona główna W3C składa się z czterech części:

1. Na dole i góry zawiera nawigazję z likami do działalności W3C , spisem raportów technicznych, indeksem witryny, o W3C i jak informacją jak skonatktować się z W3C.
2. Po lewej stronie są skróty do niektórych technologii stworzonych na naszej witrynie.
3. W centralnej kolumnie są najświeższe wiadomości i ogłoszenia W3C.
4. Po prawej są linki do żródeł. Zobacz jak uczestniczyć jako osoba prywatne.

Słownik

tutorial - dokument, oprogramowanie lub inne medium stworzone w celu poinstruowania użykownika o działaniu lub obsłudze różnorodnych produktów.

stopień rozwoju specyfikacji - Specyfikacje opracowane wewnątrz W3C muszą być formalnie zatwierdzone przez członków. Konsensus jest osiągany po prześciu specyfikacji przez etap recenzji projektu roboczego, rekomendacji kandydadzkiej, proponowanej rekomendacji na rekomendacji kończąc.