WaSP homeZalety stosowania Standardów

O WaSP | Zalety stosowania Standardów

Zalety w skrócie

1. Nasze strony są wyświetlane poprawnie w różnych środowiskach.
2. Nie tylko nowe ale i stare przeglądarki są w stanie przedstawiać właściwie strony.
3. Zwiększenie dostępności strony.
4. Zoptymalizowany kod powoduje, że strony ładują się szybciej.
5. Dokumenty zgodne ze standardami można łatwo konwertować do innych formatów, takich jak bazy danych, czy dokumentów Word.
6. Zgodny ze standardami kod stwarza możliwość walidacji strony.

Zalety dla ludzi

Wraz ze wzrostem różnorodności metod dostępu do sieci, dostosowanie i powielanie stron internetowych aby zaspokoić wszelkie potrzeby stanie się proporcjonalnie trudne (faktycznie, jak się twierdzi, jest to niemożliwe nawet w obecnych czasach). Postępowanie zgodne ze standardami jest wielkim krokiem ku rozwiązaniu tego problemu. Sprawianie, że strony będą zgodne ze standardami, pozwoli zapewnić że nie tylko tradycyjne stare czy nowe przeglądarki będą w stanie przedstawiać właściwie strony, lecz także, że będą wspierać specjalne przeglądarki i media.

najczęstszą konsekwencją jest to, że ogranicza się dostęp do własnej strony. Jak mało rozsądnym działaniem z punktu widzenia komercjalnego jest to, żeby zawężać oglądalność strony tylko do niewielkiej ilości odwiedzin, w porównaniu do tego co można by uzyskać? Ograniczanie dostępu nawet malej ilości widowni która jest naszym celem może stanowić wielką różnicę dla ilości naszych dochodów. Na stronie poświęconej edukacji, sensownym rozwiązaniem byłoby zapewnienie dostępu nie tylko zamożnym i sprawnym fizycznie dzieciom posiadającym przeglądarki graficzne, lecz także tym pochodzącym z regionów o słabo rozwiniętej infrastrukturze i posługującym się głównie przeglądarkami tekstowymi. Do takiej grupy zaliczają się także studenci upośledzeni używający specjalnych przeglądarek.

Ta sama zasada dotyczy wszystkich typów stron internetowych- podczas gdy unikanie standardów i korzystanie z cech charakterystycznych dla przeglądarek może być kuszącą opcją, zwiększona dostępność pochodząca ze zgodności ze standardami - na dłuższą metę -przyniesie wymierne korzyści.

Stabilność

Większość standardów sieciowych tworzy się mając na względzie kompatybilność w przód i wstecz - tak, aby dane korzystające ze starych wersji standardów pozwoliły kontynuować pracę na nowych przeglądarkach, a dane korzystające z nowych wersji standardów pozwoliły łatwo ‘obniżyć pułap’ aby uzyskać oczekiwane wyniki również na starych przeglądarkach.

Ponieważ strona internetowa może być tworzona przez kilka następujących po sobie grup designerskich, istotne jest aby ci wszyscy ludzie rozumieli dany kod aby móc go łatwo edytować. Standardy sieciowe oferują zbiór zasad, który każdy developer stron internetowych jest w stanie pojąć i wcielić w życie. Podczas gdy jeden z developerów projektuje stronę według określonych standardów, kolejny będzie w stanie kontynuować pracę od miejsca, w którym została zaniechana przez poprzednika.