Walidacja

Standardy sieciowe | Wallidacja

Co zrobić ze standardem WCAG 2 ?

Stwierdzenie, że W3C pracuje nad Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) w wersji 2.0 już od jakiegoś czasu było by dużym niedopowiedzeniem. Pierwszy publiczny szkic roboczy WCAG 2 został przesłany 25 Stycznia 2001 - dokładnie 6 lat temu. Niecały rok temu został opublikowany ostateczny szkic roboczy WCAG 2 w nadziei na odzew i komentarze społeczności związany z dopasowaniem wytycznych.

Wytyczne zotały różnie przyjęte przez deweloperów i sepcjalistów od dostępności z całego świata. Nie dziwi zatem fakt, że nawet z pomocą Accessibility Task Force nie byliśmy w stanie wypracować wspólnego, opartego na konsensusie, punktu widzenia na temat ostatniej wersji. Co zatem należy zrobić? Czy jest jakiś sposób, by posunąć się naprzód?

Podejrzewam, że spotkamy się z wieloma różnymi opiniami na ten temat - jak napisał Joe Clark przedstawiając swoje własne zdanie w: Liście do Tima Berners-Lee: Czas unieważnić WCAG 2. Czy unieważnienie WCAG 2 umożliwi dokonanie kroku naprzód? Czy W3C powinna dalej trzymać się swoich procedur i kontynuować opracowywanie dalszych wytycznych? Czy istnieje jakaś bardziej odpowiednia strategia?

Co zrobić z WCAG 2?

Swoje sugestje kierój na ten adres.

Tytuł oryginału:
What to do with WCAG 2?
Autor:
Derek Featherstone
Data publikacji:
8 luty 2007
Tłumaczenie wykonane przez:
Grupa robocza angielski team
Data tłumaczenia:
18 luty 2007